Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Všetko dôležité v telefóne. Nové Mesto má novú mobilnú aplikáciu

Všetko dôležité v telefóne. Nové Mesto má novú mobilnú aplikáciu
09.10.2019 - Zaujímate sa, čo je nové v Novom Meste? Chcete nahlásiť čiernu skládku či poškodenú lavičku? Potrebujete zistiť, kedy vám ide autobus? Hľadáte informácie, kde a kedy vyraziť za kultúrou či športom vo vašom okolí? To všetko nájdete vo vašom mobilnom telefóne vďaka novej aplikácii, ktorú v týchto dňoch spúšťa mestská časť Bratislava-Nové Mesto.
V minulosti o všetkom dôležitom v obci informoval mestský rozhlas. Dnes ich môžeme mať doslova vo vrecku, stačí použiť mobilný telefón. Aplikácia posiela tie najaktuálnejšie správy na telefóny občanov v reálnom čase. Vďaka novej mobilnej aplikácii budeme opäť bližšie k ľuďom. Tí budú mať informácie o Novom Meste a poskytovaných službách vždy pri sebe v mobile,“ hovorí starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.
Ľudia v aplikácii nájdu všetky novinky z diania v Novom Meste, či dôležité upozornenia. „Ak niekde praskne potrubie, či vznikne nebezpečný požiar, okamžite zašleme obyvateľom do mobilu správu,“ dodáva starosta Kusý. Špeciálnu sekciu mestská časť venovala úradnej tabuli – v digitálnej podobe je už dlhšie verejnosti k dispozícii na viacerých miestach Nového Mesta, teraz ju môže mať každý záujemca takpovediac „vo vrecku“.
Na skvalitňovanie životného prostredia v Novom Meste slúži sekcia, v ktorej môžu ľudia nahlasovať rôzne podnety. „Ak niekto zbadá neodhrabané lístie, vznikajúcu skládku, či poškodenú lavičku, vďaka pár kliknutiam do mobilu môže na to upozorniť pracovníka na úrade a problém sa tak ihneď môže začať riešiť,“ približuje starosta.
Viacerí určite ocenia aj funkciu, ktorá užívateľov upozornení na športové a kultúrne podujatia, ktoré sa chystajú v Novom Meste. Bonusom sú informácie o cestovnom poriadku nielen MHD, ale aj prímestskej dopravy, či susedská burza, prostredníctvom ktorej môžu ľudia bezplatne darovať alebo predávať veci, ktoré nepotrebujú.
Aplikácia je k dispozícii pre všetky mobilné telefóny s operačným systémom Android a taktiež pre zariadenia Apple. Aplikáciu stačí len vyhľadať v Obchod Play alebo App Store pod názvom „Nové Mesto Bratislava” a pohodlne si ju zdarma stiahnuť do mobilného zariadenia.
Nové Mesto Bratislava na Obchod Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.spravyomeste.banovemesto&gl=SK
Nové Mesto Bratislava na App Store: https://apps.apple.com/om/app/nové-mesto-bratislava/id1479710505


Vytvorené: 19.11.2019 15:27, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore