Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Symboly

banm-erbZnak predstavuje striebornú staničnú budovu konskej železnice s červenou strechou v červenom štíte a pod budovou ležiaci strieborný strapec hrozna so zlatým listom. Mestská časť Bratislava-Nové Mesto pozostáva z dvoch katastrálnych území, a to z Nového Mesta a Vinohradov. Pri koncipovaní symbolov pre tieto územia nebolo možné vychádzať z bratislavských mestských sfragistických pamiatok. Autor novotvaru Ing. arch. Jaroslav Kocka symbolizoval preto tieto dve územia rovnocennými heraldickými figúrami, zodpovedajúcimi histórii i výraznému pokroku tejto mestskej časti. Nové Mesto symbolizuje budova stanice konskej železnice postavenej v rokoch výstavby železnice 1838-1840. Časť Vinohrady je zastúpená strapcom hrozna.
 
 
banm-vlajka
Vlajka MČ Bratislava-Nové Mesto pozostáva z troch rovnobežných pozdĺžnych pruhov, symetricky nad sebou zoradených vo vzájomnom poradí a pomere: v hornom rade biela 3/7, v strednom rade žltá 1/7 a v dolnom rade červená 3/7. Pomer strán je 2:3. Vlajka je ukončená cípmi v podobe dvoch zástrihov siahajúcich do tretiny dĺžky vlajky. 
 
banm-pecat
Okrúhla pečiatka Mestskej časti Bratislava-Nové Mesto pozostáva zo znaku MČ Bratislava-Nové Mesto ( staničná budova konskej železnice a pod budovou ležiaci strapec hrozna s listom) a z textu BRATISLAVA- NOVÉ MESTO.
 Na stiahnutie:

Erb Mestskej časti Bratislava - Nové Mesto vo formáte PDF
Erb Mestskej časti Bratislava - Nové Mesto vo formáte PDF ČB
Erb Mestskej časti Bratislava - Nové Mesto vo formáte EPS
Erb Mestskej časti Bratislava - Nové Mesto vo formáte AI
 


Posledná aktualizácia: 06.04.2023 09:03
Hore
Hore
Hore