Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Partnerské mestá

praha7
Praha 7
je od 24. novembra 1990 mestská časť Prahy rozkladajúca sa severne od historického centra Prahy prevažne na ľavom brehu Vltavy, no menšou časťou územia zasahuje aj na jej pravý breh. Zahŕňa takmer celé katastrálne územie Holešovice, asi polovicu územia časti Bubeneč a malú časť Libne.

Wiener-Neustadt
Wiener Neustadt

(Viedenské Nové Mesto) je štatutárne mesto v Rakúsku nachádzajúce sa južne od Viedne v spolkovom štáte Dolné Rakúsko. Je to štatutárne mesto a sídlo okresu Wiener Neustadt-Land. Katastrálna výmera mesta je 60,96 km² a žije tu približne 40-tisíc obyvateľov.

perugia
Perugia
je hlavné mesto regiónu Umbria v centrálnom Taliansku a hlavné mesto rovnomennej provincie.  Je to dôležité centrum umenia v Taliansku. V meste sa nachádza od roku 1308 Università degli Studi di Perugia.  Prvá zmienka o meste pochádza z 4. storočia pred. Kr. z vojny medzi Rimanmi a národom Etruskov.

kifissia
Kifisia

mestská časť predstavuje severné predmestie Atén. Podľa sčítania obyvateľstva z roku 2011 má 43.929 obyvateľov. Kifisia predstavuje dôležité obchodné a rezidenčné centrum Atén. Je považovaná za jednu z najprestížnejších adries v metropole Grécka.


Posledná aktualizácia: 08.03.2012 21:34
Hore
Hore
Hore