Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Prehlásenie o prístupnosti

Prehlásenie o prístupnosti
Internetové stránky www.banm.sk boli vytvorené s maximálnym ohľadom na prístupnosť pre slabozrakých a nevidiacich a použiteľnosť podľa väčšiny známych štandardov.
Rozvrhnutie stránky je v blokoch (v tzv. beztabuľkovom layoute). Veľkosť písma je v relatívnych jednotkách a je ho možné zväčšovať a zmenšovať pomocou klávesovéj skratky CTRL++ a CTRL+-. Farebnosť bola zvolená s dôrazom na dostatočný kontrast. Používanie niektorých štýlov, ktoré by mohli nevyhovovať slabozrakým užívatľom je možné vypnúť pomocou odkazu "Zobrazenie pre slabozrakých" v ľavom bloku stránky. Stránka obsahuje navigačné prvky podporujúce pohyb na stránke pre nevidiacich pracujúcich pomocou čítačky.
Stránka obsahuje klávesové skratky pre zjednošenie navigácie na stránkach:

* ALT+E – hľadanie
* ALT+T – Úradná tabuľa
* ALT+C – Mestská časť
* ALT+Z – Miestne zastupiteľstvo
* ALT+U – Miestny Úrad
* ALT+O – Ostatné
* ALT+K – Kontakty

Použitie klávesových skratiek je závislé od použitého prehliadača:
  • Internet Explorer ALT+písmeno a Enter
  • Firefox Mozilla ALT+SHIFT+písmeno,
  • Google Chrome ALT+pásmeno (strašie verzie mali blokované AccessKey),
  • Opera SHIFT+ESC+písmeno (v opere klávesové skratky nefungujú spoľahlivo)
Stránka osahuje niekoľko prvkov, ktoré sú vytvorené pomocou technológie FLASH a ktoré nie je možné sprístupniť slabozrakým a nevidiacim. Sú nimi videá a použitá EuroKalkulačka pre prepočet cien zo Slovenskej koruny na Euro a naopak. K porušeniu prístupnosti dochádza aj pri vnorených stránkach (iframe) ktorými sa načítava externá eplikácia s predpoveďou počasia.
V prípade akýchkoľvek problémov s prístupnosťou obsahu alebo funkčnosťou webu, technickými otázkami kontaktuje autora na adrese info@aglo.sk . Autor nezodpovedá za obsah stránky. Otázky ohľadom obsahu, je možné zasielať na adresu vypoctove@banm.sk , alebo na kontakty uvedené na stránke kontakt.


Posledná aktualizácia: 08.12.2010 08:52
Hore
Hore
Hore