Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Veľké dopravné obmedzenia v Bratislave. Ako sa dostanete domov či do práce čo najskôr?

Veľké dopravné obmedzenia v Bratislave. Ako sa dostanete domov či do práce čo najskôr?
15.02.2019 - Bratislavu čakajú veľké dopravné obmedzenia. Vodiči sa musia pripraviť na ešte väčšie kolóny, na aké boli doteraz zvyknutí. Od piatka 15. februára bude v súvislosti s rozsiahlou výstavbou kompletne na pol roka uzavretá ulica Mlynské Nivy a niektoré zjazdy z Prístavného mosta smerom na Slovnaft a Prístavnú ulicu (zmenu organizácie dopravy nájdete na priloženon obrázku). Tieto obmedzenia budú mať výrazný negatívny dopad na dopravu v celej východnej časti Bratislavy.
Magistrát hlavného mesta preto radí využívať v tomto období skôr mestskú hromadnú dopravu – na kritických úsekoch ciest budú zriadené samostatné jazdné pruhy pre verejnú dopravu, vďaka ktorým sa dostanete domov, do školy či do práce skôr ako autom.

Kde budú zriadené buspruhy pre MHD:

Gagarinova - pruh s dopravným obmedzením (zákaz jazdy osobných vozidiel) smer do centra: Od ČS Shell na Popradskej po existujúci bus-pruh (zastávka MHD Pažitková) Smer do Vrakune: Od Mierovej po zastávku MHD Cintorín Vrakuňa (okrem priestoru križovatky Gagarinova x D1 a priestoru križovatky Gagarinova x Tomášikova).

Popradská – bus-pruh
Smer do Vrakune: Od Malého Dunaja po križovatku Popradská x Ul. Svornosti (predradenie v križovatke).

Košická (úsek Landererova - Ml. nivy) – bus-pruh obojsmerne.

Bajkalská (podjazd pod Prievozskou) – bus-pruh v podjazde obojsmerne na zlepšenie zaraďovania vozidiel od Prievozskej a zároveň preferenciu MHD, keďže bude v najbližších mesiacoch jedna z najzaťaženejších (tento bus-pruh nebol osobitne ohlasovaný, keďže nemá taký význam pre verejnú dopravu ako preferencia verejnej dopravy na Gagarinovej).

Bajkalská (križovatka s D1) - v smere od Slovnaftskej do Bajkalskej budú namiesto jedného pruh dva, pričom ten pravý bude slúžiť ako bus-pruh pre zvýšenie bezpečnosti pri preraďovaní do zastávky Prístavný most.

Ďalšie dôležité informácie o dopravných obmedzeniach nájdete na stránke: bratislava.sk/sk/uzavery-d4-r7-a-mlynske-nivy

Zmena organizácie dopravy sa dotkne aj niekotrých liniek MHD, ich výluky či zmenu tresy si pozrite tu:
www.dpb.sk/sk/sprava/rekonstrukcia-komunikacie-mlynske-nivy-dotknute-linky-c-21-25-50-70-88-205-n61-a-x72

www.dpb.sk/sk/sprava/vystavba-d4-r7-uzavretie-okruznej-krizovatky-prievoz-rondel-a-pristavnej-ulice-dotknute-linky-70-74-87-a-n74

Prajeme veľa trpezlivosti na cestách!Vytvorené: 15.02.2019 11:17, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore