Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Škola na Českej vyniká v hudbe i športe

Škola na Českej vyniká v hudbe i športe
26.09.2018 -

To, že sa základná škola na Českej ulici ako jediná v Bratislave špecializuje na hudobnú výchovu, vie pravdepodobne väčšina našich čitateľov. No táto škola od čias svojho založenia vynikala aj v športe. „V školskom roku 1974 – 75 tu v spolupráci s ŠK Slovan vznikla prvá futbalová trieda na Slovensku a naši žiaci sa stali majstrami Slovenska i Československa. O pár rokov neskôr vybojovali zlaté medaily na majstrovstvách Slovenska zase mladučké volejbalistky,“ pochválila sa slávnou históriou Mgr. Iveta Kopásková, riaditeľka ZŠ s MŠ Česká.
Podmienky na šport sa deťom výrazne zlepšili vďaka novému ihrisku, ktoré 7. septembra prišli slávnostne otvoriť aj starosta Kusý a poslanci miestneho zastupiteľstva, viacerí ako tunajší absolventi. Rudolf Kusý zaspomínal na svoje učiteľské začiatky práve na tejto škole, ale aj na postupné kroky rekonštrukcie v časoch, keď sa stal starostom: „Postupne sme tu vymenili okná, zateplili fasádu, opravili strechu a v poslednej etape prišiel na rad školský dvor. Dnes je to krásna moderná škola, z ktorej máme všetci radosť.“
Poslanec Andrej Balga je takisto jedným z bývalých žiakov. Pozdravil školákov, pedagógov i hostí v mene rady školy, v ktorej aktívne podporoval revitalizáciu ihriska a modernizáciu športovej plochy. Poprial svojim malým nasledovníkom, aby vždy hrali so zápalom a vyhrávali tí najlepší. „Ako žiak som tu zodral nejedny tenisky. V tom čase bolo ihrisko novšie a zachovalé, neskôr asfaltovú plochu narušili korene veľkých stromov a hry už neboli také bezpečné. Na ihrisku s moderným mäkkým povrchom si deti nebudú rozbíjať kolená a ich radosť z pohybu bude o to väčšia. Pohybu má dnes mládež čoraz menej, o to dôležitejšie je vytvoriť jej naň optimálne podmienky,“ povedal nám v rozhovore.
Poďakovanie detí zaznelo v podobe krásnych hudobných a speváckych vystúpení tunajších talentov a potom už mohli netrpezliví malí futbalisti urobiť prvý slávnostný výkop.

Jana Škutková
Snímka Jana Plevová


(Uverejnené v Hlase Nového Mesta č. 10/2018, nájdete ho na stránke: www.banm.sk/data/att/10633.pdf)Vytvorené: 20.11.2018 13:53, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore