Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Respirátory pre školy. Bojovať proti Covidu-19 pomáha Novému Mestu aj transparentný účet

Respirátory pre školy. Bojovať proti Covidu-19 pomáha Novému Mestu aj transparentný účet
26.02.2021 - Sumou viac ako 54 tisíc eur už prispeli bratislavskému Novému Mestu darcovia v rámci pomoci pri boji proti koronavírusu. Ešte v máji minulého roka počas prvej vlny pandémie mestská časť Bratislava-Nové Mesto zriadila transparentný účet, na ktorý môže prispievať ktokoľvek, kto sa rozhodne pomôcť. Takto získané peniaze využíva samospráva efektívne na financovanie výdavkov spojených s ochranou zdravia obyvateľov a na vytváranie podmienok na zmiernenie šírenia Covid-19.
Peniaze z transparentného účtu sú použité výlučne na boj s koronavírusom a znižovanie negatívnych dôsledkov epidémie. Vďaka množstvu darcov sme mohli na jar poskytnúť certifikované rúška všetkým seniorom nad 62 rokov a v septembri zas všetkým deťom a pracovníkom škôl. Vďaka tejto pomoci sme poskytli dezinfekciu pri júnovom návrate detí do škôl, potrebné ochranné prostriedky, hygienické potreby, či vyrábali ochranné štíty pre nemocnice. A vďaka tejto pomoci sme mohli teraz zabezpečiť pre učiteľov našich škôl a škôlok respirátory, ktoré by si inak v zmysle finančných pravidiel museli školy ako samostatné právne subjekty zaobstarať samy,“ povedal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý, ktorý je jedným z pravidelných prispievateľov na transparentný účet.
Novomestské materské a základné školy sa pripravujú na postupný návrat detí k prezenčnej forme vzdelávania. V tejto súvislosti dal začiatkom februára starosta pokyn, aby sa pre ich potreby zabezpečilo prvých 2500 respirátorov. Tie si už materské a základné školy prevzali. Škôlky zároveň dostávajú dezinfekčné prostriedky a pracovníci, ktorí o to požiadali, aj ochranné štíty.
Transparentný účet „Nové Mesto si pomáha“ je dostupný na adrese transparentneucty.sk:
https://www.transparentneucty.sk/#/ucet/SK6209000000005169896642, a tak má ktokoľvek možnosť nahliadnuť, koľko je na účte peňazí, skontrolovať, či zaslané peniaze dorazili na účet, ako aj to, na čo budú peniaze použité. Číslo transparentného účtu: SK62 0900 0000 0051 6989 6642. „Každému, či už jednotlivcovi, ktorý pošle symbolických pár eur, alebo firme, ktorá môže pomôcť aj väčšou čiastkou, patrí naše úprimné a veľké ďakujem. V ťažkých časoch, aké všetci spoločne zažívame, má táto pomoc pre samosprávu cenu zlata,“ dodáva starosta Kusý.


Vytvorené: 26.02.2021 12:02, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore