Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Letné kino na Kuchajde premieta mimoriadne aj dnes. O 21.30 vás pozývame na Amnestie

Letné kino na Kuchajde premieta mimoriadne aj dnes. O 21.30 vás pozývame na Amnestie
21.07.2020 - Letné kino na Kuchajde premieta výnimočne aj dnes – v utorok 21. júla. Pozrieť si môžete film Amnestie, ktorý sa mal pôvodne premietať v sobotu, ale z dôvodu nepriaznivého počasia bol preložený na dnešný náhradný termín. Začíname o 21.30 hod. Vstup je, samozrejme, zdarma. Tešíme sa na vás!
Ak ešte váhate, tu je malá pozvánka s krátkym popisom dnešného filmu: Nežná revolúcia priniesla veľa pozitívneho, ale aj problémy. Už za socializmu sa začína odvíjať príbeh, ktorý revolúcia zrýchli a ktorý vyvrcholí počas krvavých udalostí najväčšej väzenskej vzbury u nás. Rozsiahle amnestie prezidenta Václava Havla zo zimy 1990 sa mnohých ťažkých zločincov v leopoldovskej väznici netýkali. Ti sa preto vzbúrili a na takmer dva týždne celú väznici obsadili. Oblasť väznice sa zmenila na vojnovú zónu a ukončiť ju musela až polícia a špeciálne jednotky s využitím vojenskej techniky. 
V hlavných úlohách sa môžete tešiť na Juraja Baču, Nataliu Germani, Aňu Geislerovú, Mareka Vašuta či Mareka Majeského.

Sledujte nás aj na Facebooku: https://www.facebook.com/Kino.Kuchajda/ a o ďalších filmoch hlasujte na webe: https://kino.nakuchajde.sk/


 


Vytvorené: 21.07.2020 10:44, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore