Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Miloslav Mečíř, tenista

Miloslav Mečíř
Pán Miloslav Mečíř absolvoval gymnázium v Bratislave, pôsobil ako vojak základnej služby v Rudej hvězde Praha, potom sa stal profesionálnym športovcom.

    Začínal v Baníku Prievidza, potom sa stal členom Tenisového klubu Bratislava. Ako šestnásťročný v roku 1980 vyhral juniorský titul majstra Československa a o rok neskôr vyhral i majstra seniorov. V priebehu jeho ďalšej športovej kariéry treba spomenúť, že jeho zanietenosť pre tento šport charakterizuje i jeho veta, ktorú vyslovil dávno predtým než sa stal olympijským víťazom a ktorá obletela celý svet: " Je to nádherné, keď človek hrá za ideu a nie za peniaze:"

    V roku 1987 bol piatym hráčom svetového rebríčka. Vyhral osem turnajov Grand Prix v dvojhre a sedem vo štvorhre. V roku 1988 na Olympijských hrách v Soule vyhral v dvojhre zlatú medailu a v štvorhre bronzovú medailu. Po boku Šmída sa stal majstrom sveta vo štvorhre. Je i víťazom Hopmanovho pohára zmiešaných družstiev s Helenou Sukovou a vyhral aj Svetový pohár tímov. Okrem týchto najvýznamnejších úspechov pán Mečíř reprezentoval v Davisovom pohári a získal celý rad ďalších víťazstiev.

    K jeho kariére treba poznamenať, že to bol skromný hlovek, ako jediný hral s drevenou raketou, neskrýval sa pred novinármi, nedostával pokuty za neslušné správanie na dvorcoch, všetko si vybavoval sám, jazdil na škodovke.

    Bol to veselý a žartovný hráč. A i dnes mu tieto vlastnosti zostali. Je vášnivým rybárom, hrá futbal a zalyžuje si. Osobnosť pána Mečířa si zasluhuje ocenenie mestskej časti - Cenu Mestskej časti Bratislava-Nové Mesto, ktoré dostal v roku 2006.

 Vytvorené: 11.01.2012 11:21, webman
Hore
Hore
Hore