Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Ing. Gabriela Belopotocká, generálna riaditeľka vydavateľstva Ikar

Narodená 31. 5. 1956. Pani Ing. Gabriela Belopotocká absolvovala VŠE Fakulta vnútorného obchodu v r. 1979. Po skončení školy nastúpila do podniku Drobný tovar, kde bola vedúcou sortimentu papiera. V rokoch 1983 - 87 pracovala v Mladých letách ako vedúca odbytu. V rokoch 1987 - 90 bola vedúcou oddelenia marketingu vo vydavateľstve Tatran a potom do r. 1993 ako obchodná riaditeľka vydavateľstva Egmont. Od r. 1993 bola spoluzakladateľka, spolumajiteľka a riaditeľka vydavateľstva Ikar, a.s. a od r. 2000 je jeho generálnou riaditeľkou.

    Vydavateľstvo Ikar je najväčším vydavateľským domom na slovenskom knižnom trhu a produkciou takmer 300 titulov ročne v rôznych žánroch - beletria domácich a svetových autorov, populárna náučná literatúra, encyklopédie, poradcovia, slovníky, knihy pre deti a mládež.

    Vydavateľstvo je štrnásťnásobným nositeľom titulu vydavateľstvo roka udeľovaného prestížnym časopisom Knižná revue. Knihy vydavateľstva Ikar získali aj viacero významných literárnych ocenení udeľovaných Ministerstvom kultúry SR a ďalšími organizáciami z oblasti knižnej kultúry v SR a ČR. Súčasťou vydavateľstva Ikar je najväčší čitateľský klub na Slovensku Media klub, ktorého zákazníci môžu nakupovať prostredníctvom katalógu alebo v 8 klubových predajniach. Významnú úlohu hrá vo vydavateľstve aj veľkoobchod, jeden z najväčších na Slovensku, ktorý dodáva knihy do kníhkupectiev na území takmer celej republiky a svoje služby poskytuje aj ostatným slovenským a českým vydavateľom.

    Záslužná práca p. Belopotockej si zasluhuje ocenenie našej mestskej časti - Verejné uznanie za rozvoj mestskej časti Bratislava-Nové Mesto, ktoré dostala v roku 2005.

 Vytvorené: 11.01.2012 11:47, webman
Hore
Hore
Hore