Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Rekordný počet žiadostí o voľbu poštou! Novomešťania chcú voliť aj z Indonézie, Filipín či Tasmánie

Rekordný počet žiadostí o voľbu poštou! Novomešťania chcú voliť aj z Indonézie, Filipín či Tasmánie
22.01.2020 - Bratislavské Nové Mesto eviduje rekordný záujem o voľbu poštou zo zahraničia. Túto možnosť využije až 754 Novomešťanov, ktorí v čase februárových parlamentných volieb budú v cudzine. „V porovnaní z prechádzajúcimi voľbami je to viac ako dvojnásobný záujem. Najviac žiadostí prišlo z Veľkej Británie, Českej republiky a Nemecka,“ povedal starosta mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý. Medzi žiadosťami o voľbé poštou sa objavili aj exotické destinácie ako Indonézia, Malajzia, Kuba, Filipíny, Singapur, Katar či Tasmánia.
Mestská časť už všetkým oprávneným žiadateľom zaslala poštou hlasovacie lístky. Do výsledku hlasovania sa započítavajú hlasy na lístkoch, ktoré voliči doručia obci trvalého pobytu voliča najneskôr v posledný pracovný deň predo dňom konania volieb, teda najneskôr 28. februára 2020.
Záujem o voľbu poštou výrazne prevyšuje predchádzajúce voľby do Národnej rady SR. Pre porovnanie: v roku 2016 mestská časť evidovala niečo viac ako 300 žiadateľov, v roku 2012 o možnosť voliť z cudziny požiadalo 167 ľudí.


Vytvorené: 22.01.2020 14:57, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore