Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Nové Mesto spúšťa regulované parkovanie. Rezidenti budú zvýhodnení, registrovať sa môžu od 1. decembra aj online

Nové Mesto spúšťa regulované parkovanie. Rezidenti budú zvýhodnení, registrovať sa môžu od 1. decembra aj online
30.11.2020 - Mestská časť Bratislava-Nové Mesto spúšťa regulované parkovanie v zóne Tehelné pole. Ide o pilotný projekt, ktorý od 1. decembra 2020 prináša do jednej z najvyťaženejších lokalít v Novom Meste jasné pravidlá a poriadok v parkovaní.
V utorok 1. decembra začína registrácia rezidentov – Novomešťanov s trvalým pobytom, ktorých nové pravidlá pri parkovaní zvýhodnia. Zaregistrovať sa bude dať elektronicky z pohodlia domova – online prostredníctvom špeciálnej aplikácie a novej webovej stránky http://parkovanie.banm.sk. Pre tých, ktorí nemajú prístup k internetu, budú na Miestnom úrade na Junáckej č. 1 každý deň – v pondelok až štvrtok od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 h a v piatok od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 14.00 h – k dispozícii registračné kontaktné miesta.
Rezidentská parkovacia karta bude spoplatnená, po jej získaní však budú Novomešťania na rozdiel od vodičov bez trvalého pobytu v okolí svojich bydlísk už parkovať počas roka bez obmedzení a ďalších poplatkov. Rezidenti majú nárok na tri karty na jeden byt – za prvú zaplatia ročne 39 €, za druhú 150 € a za tretiu 500 €. Zdarma budú môcť navyše získať aj tzv. návštevnícku kartu, vďaka ktorej budú môcť ich návštevy parkovať v zóne bez poplatkov 100 hodín ročne (v prípade, že rezidenti nemajú auto a teda ani rezidentskú kartu, budú mať nárok 150-hodinovú bezplatnú návštevnícku kartu).
Návštevníci-nerezidenti, ktorí do Nového Mesta prichádzajú za prácou či na športové alebo kultúrne podujatia, budú môcť v zóne Tehelné pole od decembra parkovať len od 8.00 do 18.00 h, za hodinu zaplatia 1,50 €. Parkovací lístok si kúpia prostredníctvom mobilnej aplikácie alebo SMS správy. Podnikatelia, ktorí majú v pilotnej zóne sídlo firmy, si budú môcť za 1500 € zakúpiť ročnú abonentskú kartu.
Registrácia do systému regulovaného parkovania bude prebiehať počas decembra s tým, že v tomto období sa pokuty za porušenie pravidiel regulovaného parkovania udeľovať nebudú.

Viac informácií o pilotnom projekte regulovaného parkovania v Novom Meste, vrátane najčastejších otázok a odpovedí, nájdete na našej špeciálnej stránke: http://parkovanie.banm.sk.


Vytvorené: 30.11.2020 16:16, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore