Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Najmodernejší školský športový areál v Bratislave

Najmodernejší školský športový areál v Bratislave
01.09.2019 - Naša základná škola na Kalinčiakovej ulici sa zameriava na šport a zdravý životný štýl. Kde inde by mal preto vyrásť moderný športový areál, ak nie práve tu? Škola sa už môže pochváliť novým unikátnym futbalovým ihriskom s umelou trávou a chladením či atletickou bežeckou dráhou. A to nie je všetko.
Počas uplynulých týždňov vyrástlo v areáli ďalšie futbalové ihrisko – so „živým“ trávnikom. Aj v tomto prípade ide o tzv. vyvolanú investíciu v prospech Novomešťanov, ktorú vedenie našej samosprávy vyrokovalo s investorom susedného Národného futbalového štadióna. Veľká vďaka patrí riaditeľovi školy Dušanovi Nogovi, ktorý dozeral na práce aj počas letných prázdnin. „Ihrisko bude slúžiť v prvom rade škole a trénovať a hrať na ňom zápasy budú deti z prípravky. Nové ihrisko bude mať aj umelé osvetlenie,“ priblížil riaditeľ Noga. Ihrisko by deti mohli začať využívať už koncom septembra.
Na Kalinčiakovej to však nie je ani zďaleka posledná novinka. „Čaká nás ešte rekonštrukcia multifunkčného ihriska, vybudovanie šatní, toaliet... Postupne vytvoríme najlepší športový areál pri základnej škole v Bratislave,“ avizuje starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Ján Borčin, snímka Jana Plevová

(Uverejnené v Hlase Nového Mesta č. 9/2019, nájdete ho na stránke:https://www.banm.sk/data/att/11724.pdf)


Vytvorené: 27.09.2019 12:18, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore