Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Ing. Katarína Kullová, podnikateľka v odbore záhradníctvo

Ing. Katarína Kullová
Po skončení štúdia na Vysokej škole ekonomickej, odbor vnútorný obchod, pracovala sedem rokov ako profesorka ekonómie, propagácie a hospodárskych výpočtov na strednej škole v Bratislave. V roku 1989 sa dala na podnikateľskú dráhu. Založila firmu Honey Kate, ktorá funguje dodnes. Neskôr spolu s manželom založili firmu M + K, konzorcium na výrobu veľkoobjemovej keramiky a firmu Kulla, ktorá zastrešuje všetky ich aktivity. K počiatočným aktivitám, k výrobe veľkoobjemovej keramiky a výzdobám interiérov sa pridal maloobchodný a veľkoobchodný predaj v sieti predajní a v prvom slovenskom záhradnom centre, import tovarov, realizácia záhrad, stavby dreveníc a organizácia medzinárodných výstav.

V roku 2002 jej zverili organizáciu a vedenie celosvetovej záhradníckej výstavy Floriade 2002 v Holandsku. Bola to historicky prvá účasť Slovenska na takomto podujatí s účasťou krajín všetkých kontinentov. Expozíciu Slovenska na nej ocenili bronzovou medailou.

Katarína Kullová sa každoročne venuje organizácii kvetinovej výstavy Flóra Bratislava, ktorá tento rok oslávila svoje 30. výročie.

Jeho významná práca si zasluhuje ocenenie Verejné uznanie za rozvoj mestskej časti Bratislava-Nové Mesto za rok 2009..
Vytvorené: 27.02.2010 14:56,
Hore
Hore
Hore