Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Začali sme rekonštrukciu najväčšieho športoviska na Kramároch. Na Ladzianskeho vyrastie moderné ihrisko

Začali sme rekonštrukciu najväčšieho športoviska na Kramároch. Na Ladzianskeho vyrastie moderné ihrisko
25.09.2020 - Športovisko na Ladzianskeho v bratislavskom Novom Meste už čoskoro dostane vynovený vzhľad. Mestská časť v týchto dňoch rozbehla jeho rekonštrukciu. „Je to najväčšie športovisko na Kramároch, náklady na komplexnú rekonštrukciu sú približne 150 tisíc eur,“ informoval starosta Nového Mesta Rudolf Kusý. Dotáciou vo výške 90 tisíc eur prispelo hlavné mesto SR Bratislava. 
Revitalizácii športoviska predchádzala séria verejných diskusií a pripomienkovania zo strany miestnych obyvateľov. Tí žiadali vytvoriť nový kvalitný športový povrch a čiary pre futbal, tenis, volejbal a basketbal, zvýšenie plotu okolo ihriska, aby lopta „nelietala“ mimo športoviska.
Podľa požiadaviek miestnych obyvateľov pribudne menšia tribúna na sedenie, nové bránky a osvetlenie športoviska, aby sa mohlo využívať aj v podvečerných hodinách. „V projekte počítame takmer so všetkým, na čom sme sa s ľuďmi dohodli. Oproti pôvodným plánom naviac riešime odvod vody a tiež spevnenie svahov s cieľom zamedziť zatápaniu garáží a zaistiť bezpečnosť detí a všetkých návštevníkov ihriska,“ vraví starosta Kusý.
dsc_0372 – kópia
Diskusia o ihrisku na Ladzianskeho sa týkala aj širšieho okolia. Návrh na vytvorenie workoutového ihriska na Višňovej ulici mestská časť realizovala pred dvoma rokmi, výsadbu stromov minulý rok. V prípade Ladzianskeho ide o druhé ihrisko, ktoré mestská časť tento rok na Kramároch vybudovala. V lete bola ukončená rekonštrukcia športoviska na Jelšovej, kde pribudlo ihrisko na minifutbal, dá sa tu zahrať stolný tenis, prípadne si ľudia môžu zacvičiť na workoutovom ihrisku. Budúci rok je v pláne dokončenie rekonštrukcie najstaršieho hokejbalového ihriska v Bratislave, ktoré sa nachádza v areáli ZŠ Cádrova.


Dotáciou vo výške 90 tisíc eur prispelo na rekonštrukciu hlavné mesto SR Bratislava. 
nové logoBA_1 colour
 


Vytvorené: 18.11.2020 11:28, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore