Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

V Bratislave sa prvý narodil Samko

V Bratislave sa prvý narodil Samko
02.01.2019 - Prvým bábätkom roku 2019 je v Bratislave Samko. Prišiel na svet nadránom o 3.19 h v pôrodnici na Kramároch a stal sa tak zároveň prvým dieťatkom narodeným v našej mestskej časti. „Predpokladaný termín pôrodu bol stanovený na 11. januára, ja som očakávala, že to bude okolo 5. januára. Samko sa však začal pýtať na svet už počas silvestrovskej noci a stihol to práve na Nový rok,“ hovorí s úsmevom mamička Alena. Jej prvorodený synček vážil 4 190 gramov a meral 52 centimetrov. Keďže chlapček bol pomerne veľký a otočený panvovým koncom, lekári sa rozhodli pre pôrod cisárskym rezom.
Nočná služba na 1. gynekologicko-pôrodníckej klinike LF SZU bola rovnaká ako po iné dni, všetko prebiehalo pokojne a v prvý deň roka sa narodilo sedem detičiek. Mohli by sme povedať, že je to šťastné číslo,“ povedal s úsmevom prednosta kliniky Doc. MUDr. Igor Rusňák, PhD. Dodal, že tesne pred koncom minulého roku boli priestory novorodeneckého oddelenia zrekonštruované a podstatne sa zvýšil ich komfort. Mamičky veľmi oceňujú obnovené hygienické zariadenia a nové vybavenie modernejším nábytkom. „V tomto roku máme v pláne zrekonštruovať aj pôrodnicu, vytvoriť boxy, ktoré dajú rodičkám väčší pocit súkromia a priblížiť sa tak štandardom v najvyspelejších krajinách,“ doplnil MUDr. Rusňák.
Mamičku s novorodeniatkom navštívil 2. januára v nemocnici aj starosta Rudolf Kusý. Obom poprial veľa zdravia a spolu s upomienkovými predmetmi odovzdal mladej rodine finančný dar mestskej časti 200 eur.

Jana Škutková,
snímka Jana Plevová


Vytvorené: 11.01.2019 13:09, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore