Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Svetový Deň Zeme si v Novom Meste pripomíname brigádami na školách

Svetový Deň Zeme si v Novom Meste pripomíname brigádami na školách
20.04.2018 -

Bratislavské Nové Mesto čaká veľké jarné upratovanie. Do brigád, ktoré organizujú pri príležitosti medzinárodného Dňa Zeme viaceré základné školy spolu s mestskou časťou, sa zapoja celé rodiny.
Chceme, aby naše deti mali záujem o čisté prostredie okolo seba a je jedno, či doma, v škole, alebo inde. To najviac, čo môžeme urobiť, je ísť im príkladom. Na takýchto akciách sa navyše utužuje komunita, ktorej ide o spoločnú dobrú vec, čo má tiež veľký význam,“ hovorí starosta mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý.
Už v priebehu piatka čistili od rána žiaci zo Základnej školy na Riazanskej ulici Hostinského sídlisko, k brigáde sa pripojili aj deti zo školy Za kasárňou. Na sobotu naplánovala veľkú komunitnú akciu Základná škola s materskou školou na Cádrovej ulici na Kramároch. Budú sa vysádzať nové dreviny, kríky, bilinky, areál školy čistiť od buriny a lístia. Súčasťou brigády bude úprava podložia detského ihriska na škole a obnova pieskoviska v škôlke, urobí sa aj nový podklad pod detskú lanovú pyramídu. Taktiež sa bude natierať plot či stoly. „Brigádu ku Dňu Zeme robíme pravidelne každý rok. Vždy máme vysokú účasť a aj tento rok čakávame zhruba 200 detí, rodičov, zamestnancov, či priateľov školy,“ povedala riaditeľka ZŠ s MŠ Cádrová Miroslava Komorníková. Pripravené je aj občerstvenie, deti sa budú môcť zabaviť aj v tvorivých dielňach. Brigáda na Cádrovej sa začína v sobotu 21. apríla o 9.30 hod.
V ten istý deň budú upratovať a skrášľovať svoj areál aj na Základnej škole s  materskou školou Za kasárňou. „Budeme pripravovať políčka na pestovanie, s ktorým chceme začať v septembri. Zároveň budeme natierať futbalové bránky, opravovať a skrášľovať ošarpaný múr garážovej steny, vysadíme okresné rastlinky. Účasť nám potvrdili celé rodiny našich žiakov,“ priblížila riaditeľka ZŠ s MŠ Za kasárňou Monika Hulenová. Aj tu bude brigáda spojená s piknikom, o občerstvenie sa postarali rodičia. Začína sa o 9.00 hod.

 Vytvorené: 20.04.2018 13:30, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore