Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Štartuje už jedenásty ročník Letného kina na Kuchajde! Premietame každú stredu a sobotu

Štartuje už jedenásty ročník Letného kina na Kuchajde! Premietame každú stredu a sobotu
21.06.2021 - Jubilejný jedenásty rok po sebe štartuje v bratislavskom Novom Meste stále populárnejšie Letné kino na Kuchajde. Letná séria premietaní filmových hitov, ktorá do miestneho amfiteátra priťahuje tisícky divákov, sa začína už najbližšiu sobotu 26. júna o 21.30 hod.
Premietať sa bude každú letnú stredu a sobotu – v júli od 21.30 hod., v auguste od 21.00 hod. O výbere filmu budú opäť rozhodovať samotní diváci hlasovaním na internete, v ponuke bude vždy dvojica filmov. Dramaturgia je nastavená tak, aby si v priebehu leta prišli na svoje priaznivci rôznych filmových žánrov. Hlasovať za svojho favorita môžu na stránke http://kino.nakuchajde.sk, alebo na facebooku: www.fb.com/Kino.Kuchajda. Na prvý premietací deň si diváci môžu vybrať medzi životopisnou drámou Šarlatán v hlavnej úlohe s výborným českým hercom Ivanom Trojanom a drámou Balón o veľkom pláne úteku dvoch východonemeckých rodín na západ.
Letné kino na Kuchajde sa za uplynulých desať rokov stalo mimoriadne obľúbeným miestom, kde nielen Novomešťania trávia letné večery. Svedčí aj vysoká návštevnosť, pred pred časom si jeden z filmov prišla dokonca pozrieť rekordná návšteva zhruba 2000 ľudí. Pestrá ponuka filmov, ktorú chystáme, je predpokladom, že ani tento rok tomu nebude inak,“ hovorí starosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Rudolf Kusý.
Miestom projekcií je amfiteáter v priestoroch Kuchajdy pri vstupe od OC Vivo s kapacitou cca 200 miest na sedenie. Ďalšie desiatky zvyknú film sledovať romanticky na dekách. Premietať sa bude v prípade priaznivého počasia na veľkom plátne širokom šesť a vysokom štyri metre. Vstup do Letného kina na Kuchajde je bezplatný vďaka partnerovi, ktorým je Lakeside park.
Letné kino na Kuchajde sa bude počas leta konať v súlade s aktuálnymi protipandemickými opatreniami. Návštevníci budú musieť dodržiavať všetky bezpečnostné a hygienické podmienky a riadiť sa pokynmi organizátora. Keďže tieto opatrenia sa môžu v priebehu leta meniť, odporúčame návštevníkom sledovať stránku a facebook Letného kina.


Vytvorené: 21.06.2021 15:50, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore