Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Štartuje deviaty ročník Letného kina na Kuchajde, premietať sa bude v stredu a v sobotu

Štartuje deviaty ročník Letného kina na Kuchajde, premietať sa bude v stredu a v sobotu
25.06.2019 - Už deviaty rok po sebe štartuje v bratislavskom Novom Meste stále populárnejšie Letné kino na Kuchajde. Letná séria premietaní filmových hitov, ktorá do miestneho amfiteátra priťahuje tisícky divákov, sa začína už túto stredu 26. júna o 21.30 hod.
Premietať sa bude každú letnú stredu a sobotu – v júli od 21.30 hod., v auguste od 21.00 hod. O výbere filmu budú opäť rozhodovať samotní diváci hlasovaním na internete, v ponuke bude vždy trojica filmov. Dramaturgia je nastavená tak, aby si v priebehu leta prišli na svoje priaznivci rôznych filmových žánrov. Hlasovať za svojho favorita môžu na stránke  http://kino.nakuchajde.sk , alebo na facebooku: http://www.fb.com/Kino.Kuchajda . V stredu 26. júna si diváci môžu pozrieť prvý film - Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný. Už v tejto chvíli môžu rozhodovať aj o filme na sobotu 29. júla. V hre sú, Zoznamka, Bajkeri a LOVEnie. „Letné kino na Kuchajde sa za uplynulých osem rokov stalo mimoriadne obľúbeným miestom, kde nielen Novomešťania trávia letné večery. O tom, že je to jedno z najúspešnejších podujatí Kultúrneho leta, svedčí aj vysoká návštevnosť, minulý rok si jeden z filmov prišla dokonca pozrieť rekordná návšteva zhruba 2000 ľudí. Pestrá ponuka filmov, ktorú chystáme, je predpokladom, že ani tento rok tomu nebude inak,“ hovorí starosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Rudolf Kusý.
Miestom projekcií je amfiteáter v priestoroch Kuchajdy pri vstupe od OC Polus s kapacitou cca 200 miest na sedenie. Ďalšie desiatky zvyknúť film sledovať romanticky na dekách. Premietať sa bude v prípade priaznivého počasia na veľkom plátne širokom šesť a vysokom štyri metre. Vstup do Letného kina na Kuchajde je, samozrejme, bezplatný.


Vytvorené: 25.06.2019 09:29, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore