Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Školy a škôlky v Novom Meste zostávajú od 8. do 12. februára zatvorené!

Školy a škôlky v Novom Meste zostávajú od 8. do 12. februára zatvorené!
07.02.2021 - Bratislavské Nové Mesto napriek rozhodnutiu ministerstva školstva budúci týždeň svoje materské a základné školy neotvorí. Mestská časť k tomu dospela po vyhodnotení všetkých možných rizík a vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu. Rozhodnutie vysvetľuje v stanovisku starosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Rudolf Kusý:
Pred pár dňami vláda rozhodla o predĺžení núdzového stavu o 40 dní. Ľudia majú nariadený home office, aj naďalej sa budeme pravidelne musieť testovať a väčšina obchodov bude zatvorená. Dôvodom je zhoršovanie sa výsledkov v šírení vírusu.
Naproti tomu ministerstvo školstva zas rozhodlo o otváraní škôl.
Vyjadril sa aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave. Ten pre istotu nevydal žiadne rozhodnutie, ale oznamuje nám, že ľudia v Bratislave majú obavy z otvárania škôl, a preto neodporúča otvárať všetky školy.
Čo to pre nás znamená?
Najrozumnejšie bude, keď sa rozhodneme sami, lebo štát nám to evidentne jasne nepovie.
AKÉ MÁME MOŽNOSTI:
Na jednej strane sa deti potrebujú vrátiť do školy. Potrebujú vrstovníkov, potrebujú dohnať zameškané učivo, lebo napriek snahe kvalita dištančnej výuky nemôže byť rovnaká ako v škole. Na možné otvorenie sme sa pripravili najlepšie ako sme vedeli. Nakúpili sme respirátory, aj dezinfekcie, zabezpečili sme testovanie zamestnancov základných aj materských škôl a rodičov.
Na druhej strane práve školy a škôlky sa môžu stáť ohniskami šírenia vírusu. A keď zoberieme do úvahy, že na viacerých školách a škôlkach máme pre chorobu, či karanténu nedostatok pani učiteliek, vychovávateliek, kuchárok, vieme od utorka plnohodnotne otvoriť len dve školy so škôlkami. Nehovoriac, že aj tie zdravé pani učiteľky a vychovávateľky, ktoré sú pripravené nastúpiť, majú obavy. Ani nie tak o seba, ako o svojich blízkych, najmä rodičov v seniorskom veku.
Preto, napriek rozhodnutiu ministerstva školstva o otváraní škôl – NEMÔŽEME NAŠE MATERSKÉ A ZÁKLADNÉ ŠKOLY otvoriť.
Školy a škôlky v mestskej časti Bratislava-Nové Mesto budú v týždni od 8. februára do 12. februára ZATVORENÉ.
Rodičia dostanú oficiálne stanovisko v pondelok.

Ďakujeme za pochopenie a trpezlivosť!


Posledná aktualizácia: 07.02.2021 17:09
Hore
Hore
Hore