Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Sedačková lanovka Kamzík - Železná studnička na základe usmernenia hygienika opäť premáva

Sedačková lanovka Kamzík - Železná studnička na základe usmernenia hygienika opäť premáva
11.01.2021 - Novomestská lanovka Kamzík – Železná studnička opäť premáva. Jej prevádzka bola po krátkom prerušení obnovená na základe usmernenia vedúceho hygienika ministerstva dopravy.
Verejnosť ju pri dodržaní prísnych hygienických opatrení môže využívať od štvrtka do nedele – v čase od 10.00 do 18.00 hod. Premáva každú celú hodinu, pri veľkom záujme nepretržite. V prípade nepriaznivého počasia bude premávka lanovky prerušená.  
S ohľadom na skutočnosť, že predmetná lanová dráha je zložkou dopravy v Bratislave a nie je súčasťou lyžiarskeho strediska (prevádzkovanie lyžiarskych stredísk  aktuálne nie je povolené  z dôvodu  kritickej  epidemickej  situácie  -  COVID-19) ako aj s ohľadom na typ predmetnej lanovej dráhy – otvorená, sedačková pre 2 osoby, sme  toho  názoru,  že  vyššie  uvedená  lanová  dráha  Bratislava  Kamzík  –  Železná studnička môže byť aj naďalej v prevádzke,“ píše sa v usmerní rezortu dopravy. 
Správca lanovky zabezpečí na mieste možnosť dezinfekcie rúk a častejšie čistenie dotykových plôch lanovky. Návštevníci lanovky sú povinní dodržiavať odstup pri čakaní na sedačku minimálne 2 metre, musia mať prekryté ústa a nos rúškom, šálom alebo šatkou a dezinfikované ruky.
Na lanovke môžu sedieť na sedačkách vedľa seba len osoby, ktoré sú aktuálne spolu v tzv. „bubline“.

Viac informácií o novomestskej lanovke nájdete tu: https://www.ekovps.sk/sk/strediska-prevadzky/lanova-draha


Vytvorené: 18.01.2021 08:15, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore