Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Ročne prichádzame o viac ako milión. Zmeňme to! Sčítala sa už polovica Novomešťanov, pridajte sa aj vy

Ročne prichádzame o viac ako milión. Zmeňme to! Sčítala sa už polovica Novomešťanov, pridajte sa aj vy
02.03.2021 - Máte chvíľu čas? Hoci len pár minút? Aj tie stačia na to, aby ste prispeli k veľkej veci. Kliknite na: https://eso.scitanie.sk/sk a vyplňte krátky online formulár. Zapojte sa do SČÍTANIA OBYVATEĽOV, prihláste sa k Bratislave a NOVÉMU MESTU a rozhodnite tak aj vy o budúcnosti svojej mestskej časti. Už tak urobila polovica z nás – pridajte sa aj vy!
Výsledky sčítania, ktoré elektronicky prebieha až do 31. marca, sú pre mestskú časť Bratislava-Nové Mesto mimoriadne dôležité. Od toho, či si splníme zákonnú povinnosť a prihlásime sa k svojmu mestu, sa bude na dlhé roky odvíjať výška finančných prostriedkov, ktoré mestská časť získa z podielových daní. A to, koľko peňazí bude v jej rozpočte, sa odrazí na kvalite života nás všetkých. Či už sa využijú na údržbu ciest, rekonštrukcie škôl, starostlivosť o zeleň, nové ihriská alebo na podporu sociálnych služieb.
Ide pritom skutočne o veľa. Veď posúďte sami:
  • Chybami a nezrovnalosťami pri poslednom sčítaní obyvateľov v roku 2011 vyšlo, že Bratislava má 411 tisíc obyvateľov. V skutočnosti nás tu žilo takmer pol milióna!
  • Rovnaká situácia bola pri počte obyvateľov Nového Mesta. Podľa štatistického úradu sme ich mali 36 tisíc, ale v registri sme mali viac ako 40 tisíc ľudí s trvalým pobytom v Novom Meste.
  • Koncom roka 2019 malo Nové Mesto podľa Štatistického úradu 39 618 obyvateľov. Na podielovej dani, ktorá sa určuje práve na základe týchto údajov, sme získali 7,145 milióna eur ročne. To vychádza v priemere 180 eur za každého človeka.
  • V rovnakom období tu ale v skutočnosti malo trvalý pobyt 47 188 Novomešťanov a Novomešťaniek. Rozdiel 7570 ľudí predstavuje 1,36 milióna eur, o ktoré každý rok prichádzame. Za desať rokov medzi jednotlivými sčítaniami obyvateľov je to neuveriteľných 13,6 milióna eur.
Využime túto mimoriadnu príležitosť skvalitniť náš život v okolí našich bydlísk. Dajme o sebe vedieť! Prihlásme sa k svojmu domovu. ĎAKUJEME za váš čas pre vaše Nové Mesto!


Vytvorené: 02.03.2021 14:21, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore