Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Prípravy na rezidenčné parkovanie sú vo finále. V pondelok a v stredu prebehne skúška registračného systému

Prípravy na rezidenčné parkovanie sú vo finále. V pondelok a v stredu prebehne skúška registračného systému
13.11.2020 - Prípravy na spustenie rezidenčného parkovania v bratislavskom Novom Meste sú vo finále. Už v pondelok a v stredu budúci týždeň prebehne skúšobná prevádzka registračného systému, prostredníctvom ktorého si Novomešťania budú môcť požiadať o rezidentskú kartu. Vďaka nej budú môcť od 1. decembra 2020 v pilotnej zóne Tehelné pole prednostne parkovať v okolí svojich bydlísk. Hneď po skúšobnej prevádzke bude v nasledujúcich dňoch spustená „ostrá“ registrácia, do ktorej sa budú môcť zapojiť už aj občania.
Registrovať sa bude možné dvomi spôsobmi – online z pohodlia svojho domova, alebo v prípade potreby aj na kontaktných miestach na Miestnom úrade Bratislava-Nové Mesto na Junáckej ulici č. 1. Pripravujeme však opatrenia, aby sa vzhľadom na pandemickú situáciu minimalizoval počet ľudí na mieste. O presnom termíne spustenia registrácií a potrebných inštrukciách vás budeme informovať v priebehu budúceho týždňa.

Online aj na kontaktných miestach sa okrem rezidentskej karty budú dať vybaviť aj ďalšie druhy parkovacích kariet: návštevnícka, bonusová, či abonentská. Pozor – karty nebudú mať klasickú papierovú či plastovú formu, ale len elektronickú.
Orientovať sa v novej parkovacej politike v Novom Meste vám pomôže aj špeciálna webová stránka parkovanie.banm.sk, na ktorej novom vzhľade, funkciách a obsahu pracujeme. Odpovede na všetky dôležité otázky zatiaľ nájdete na stránke: https://parkovanie.banm.sk/


Vytvorené: 18.11.2020 15:14, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore