Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Pozor na falošných sčítacích asistentov!

Pozor na falošných sčítacích asistentov!
22.02.2021 - Aj prebiehajúce sčítanie obyvateľov môžu využívať rôzni špekulanti a podvodníci, ktorí zneužívajú dôverčivosť ľudí. Ak by vám zavolal alebo zazvonil doma niekto, kto sa predstaví ako „sčítací asistent“, zostaňte ostražití a nenechajte sa oklamať!
Upozorňujeme obyvateľov, že sčítanie obyvateľov sa realizuje tak, že obyvateľ sa sčíta sám vyplnením elektronického formulára. Žiaden sčítací asistent ani sčítací komisár obyvateľa nenavštevuje,“ zdôrazňuje Štatistický úrad SR.
Sčítací asistenti, ktorí budú pomáhať so sčítaním všetkým, ktorí sa z rôznych dôvod nemohli a nevedeli zapojiť do elektronického sčítanie (15. február až 31. marec), začnú fungovať až po 1. apríli 2021. Informujte, prosím, o tom svojim známych, aby v tomto čase nenaleteli podvodníkom – falošným sčítacím asistentom.
Ak sa obyvateľ nemôže, alebo nevie sčítať sám, alebo s pomocou svojich blízkych, na splnenie povinnosti sčítať sa bude môcť v priebehu roka (termín spresníme) využiť tzv. asistované sčítanie. Buď navštívi kontaktné miesto, ktoré zriadi obec, kde ho sčíta stacionárny asistent alebo môže telefonicky požiadať o mobilného asistenta, ktorý ho navštívi doma a sčíta ho. Táto forma sa však vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu a rozhodnutie vlády posúva. Z dôvodu ochrany zdravia všetkých zúčastnených asistované sčítanie sa v zmysle novely zákona uskutoční v určenom období v čase od 1. apríla najneskôr do 31. októbra 2021. Aj z tohto dôvodu, prosím, nevyužívajte zatiaľ telefonické linky asistovaného sčítania v Novom Meste, ktoré sme zverejnili v januárovom vydaní nášho časopisu Hlasu Nového Mesta. Momentálne nie sú aktívne, rozhodnutie o posune asistovaného sčítania už, žiaľ, prišlo po uzávierke vydania. Z rovnakého dôvodu sa odkladá aj otvorenie zverejnených kontaktných miest pre sčítanie v Novom Meste, ako aj termín pre objednanie návštevy mobilného asistenta. O nových termínoch vás budeme včas informovať.


Vytvorené: 23.02.2021 08:35, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore