Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Od stredy 27. novembra bude uzavretý most ponad železničnú trať na Bojnickej, zmení sa aj trasa autobusu č. 57

Od stredy 27. novembra bude uzavretý most ponad železničnú trať na Bojnickej, zmení sa aj trasa autobusu č. 57
26.11.2019 - Z dôvodu havarijného stavu bude v podvečerných hodinách v stredu 27.11. do odvolania uzavretý most ponad železničnú trať na Bojnickej ulici. Ako informuje Hlavné mesto SR Bratislava, most bude uzavretý pre všetky vozidlá aj chodcov. Obchádzková trasa na Žabí majer povedie zo Starej Vajnorskej cez železničné priecestie, okolo Kalného jazera, cez Staviteľskú a Pribylinskú smerom na Bojnickú. Aktuálne prebiehajú úpravy železničného priecestia pri Kalnom jazere, aby bol umožnený prejazd aj vozidiel dlhších ako 10 metrov. Most na Bojnickej bude uzavretý ihneď po dokončení úprav na priecestí a umiestnení dopravného značenia.
Linka MHD č. 57 bude premávať iba medzi zastávkami Zlaté piesky a Žabí majer. Od zastávky Zlaté piesky, kde je možný prestup na električku č. 4 a autobusy 53, 56 a 65, bude pokračovať cez železničné priecestie, okolo Kalného jazera, cez Staviteľskú, Pribylinskú a Bojnickú až na zastávku Žabí majer, kde sa otočí a po rovnakej trase sa vráti smerom na zastávku Zlaté piesky.
Predbežná správa z diagnostiky, vypracovaná Stavebnou fakultou STU, konštatovala rozsiahlu delamináciu krycej vrstvy a výraznú koróziu výstuže v konštrukcii mosta. Most v tomto havarijnom stave je nutné uzavrieť pre všetku dopravu po dobu, kým sa nevykoná prepočet zaťažiteľnosti a následne prijmú vhodné opatrenia.
Hlavné mesto sa ospravedlňuje za znížený komfort pri dochádzaní na Žabí majer, navrhnuté opatrenia sú ale nevyhnutné.


Vytvorené: 26.11.2019 15:42, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore