Novembrové číslo časopisu Hlas Nového Mesta opäť prináša výber najdôležitejších tém zo života mestskej časti. A kým vám príde do schránok, ako vždy, si ho môžete prečítať aj online.
Parkovanie po novom - Aj tohtoročná jeseň sa v Novom Meste niesla v znamení príprav na spustenie regulovaného parkovania PAAS v nových lokalitách, v tzv. zóne NM2. Tá doplní už zaregulované oblasti NM1 – Pokrok a Tehelné pole a NM4 – Biely kríž.
Náš záujem o seniorky a seniorov sa Mesiacom úcty k starším nekončí - Október je pre nás každoročne príležitosťou poďakovať sa našim najstarším obyvateľom za všetko, čo pre nás urobili. Pripravili sme pre nich pestrý program, vďaka ktorému si spríjemnili dni a prežili ich aktívne a spoločne. Naša ponuka pre seniorov však trvá po celý rok.
Spoznajme sa navzájom! Hľadáme nových nájomcov - Mestská časť Bratislava-Nové Mesto a EKO-podnik VPS spustili nábor nových nájomcov do Tržnice na Trnavskom mýte. Ide o ďalší krok plánu revitalizácie, ktorý vedenie mestskej časti predstavilo v septembri.
Poľadovica je oveľa väčším strašiakom ako sneh - Jeseň nám dopriala dostatok slnečných a pomerne teplých dní, ale v EKO-podniku verejnoprospešných služieb sa už postupne pripravujú na zimu. V Operačnom pláne zimnej údržby je všetko naplánované tak, aby nás zima za žiadnych okolností nezaskočila.
Škola, ktorá zatiaľ nemá páru. Inteligentná, jednoducho SMART - Nový SMART pavilón v areáli ZŠ s MŠ Odborárska, ktorý Nové Mesto odovzdalo do užívania so začiatkom tohto školského roka, je už na prvý pohľad modernou stavbou. Spolu s jeho architektom Mgr. art. RENÉ KOSMANOM (ART-KPP) sme sa pozreli aj do jeho vnútra. Ukrýva totiž zaujímavé technické riešenia, ktoré na prvý pohľad nie sú vidieť.
Vďaka novým pľúcam žije, na lanovke sa znova vracia do života - Koliba a lesy pod Kamzíkom sú jeho domáci rajón. TOMÁŠ FALB tam vyrástol, poznal každú lesnú cestičku. Potom ho zdravotné problémy od tejto oblasti na pár rokov odstrihli. Po transplantácii pľúc ho môžete stretnúť opäť tam, kde to má najradšej. Napríklad aj v pokladni lanovky na Kamzík.
Žijú medzi nami – Ján Vasilko, maliar abstraktnej geometrickej maľby - „Za tri roky čo bývam v Novom Meste, som si ho veľmi obľúbil. Mnohokrát ma už inšpirovalo aj pri niekoľkých najnovších dielach. Mám rád umenie, ktoré je v tejto mestskej časti prítomné. Napríklad v parku na Račianskom mýte v podoberôznych sôch alebo tiež v architektúre sídlisk.“
Hlas Nového Mesta 11/2024 si môžete prečítať ONLINE TU
TITULNÉ FOTO: Tomáš Falb
Radi uvítame vaše nápady, hodnotenia a postrehy. Napíšte nám na adresu redakcie: hlas@banm.sk
Registrácia: EV 226/23/EPP