Miestny úrad Bratislava - Nové Mesto
Miestny úrad Bratislava - Nové Mesto
Junácka 1, 832 90 Bratislava
02 / 49 253 111
www.banm.sk

Nové Mesto triedi aj drobný elektroodpad! Prvé tri kontajnery nájdete pri miestnom úrade, Jame a železničnej stanici

Nové Mesto triedi aj drobný elektroodpad! Prvé tri kontajnery nájdete pri miestnom úrade, Jame a železničnej stanici
28.07.2022 - Od tohto týždňa môžu obyvateľky a obyvatelia mestskej časti Bratislava-Nové Mesto triediť aj drobný elektroodpad. Pridali sme sa tak k ďalším mestským častiam v našom hlavnom meste, ktoré drobný elektroodpad už aktívne triedia.
V pilotnej fáze sme v spolupráci so spoločnosťou ASEKOL SK rozmiestnili 3 červeno-biele kontajnery do našej mestskej časti.
Nájdete ich v týchto lokalitách: Recyklácia je jedna z najlepších možností ako efektívne prispieť k ochrane našej planéty. Elektroodpad, ktorý nie je správne zrecyklovaný končí inak na skládke odpadu a stáva sa tak priamou hrozbou nielen pre životné prostredie a živočíchov, ale aj ľudské zdravie. Naopak, pri správnej recyklácii, sú odstránené nebezpečné látky, ktoré sa v elektrozariadeniach nachádzajú. V blízkej budúcnosti plánujeme rozšíriť počet červeno-bielych kontajnerov tak, aby boli dostupné čo najväčšiemu počtu našich obyvateľov.

Čo patrí do červeno-bielych kontajnerov? Červeno-biele kontajnery sú unikátne vo viacerých smeroch. Ide o prvú sieť kontajnerov na elektroodpad na Slovensku, ktorá sa nachádza v blízkosti domovov. Zároveň ide o inteligentnú zbernú sieť. Každý kontajner obsahuje senzor na snímanie naplnenosti, vďaka čomu dokáže spoločnosť ASEKOL SK efektívne plánovať ich výsyp.
Informácie zo senzorov sú k dispozícii aj obyvateľom vďaka mobilnej aplikácii Sensoneo, kde si obyvatelia vedia nájsť najbližší kontajner a sledovať aj jeho naplnenosť.
Viac informácií nájdete na: https://www.asekol.sk/

Ďakujeme, že k recyklácii pristupujete zodpovedne.


Vytvorené: 28.07.2022 11:34, webman