Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Nové Mesto skvalitňuje prístup k zmluvám či faktúram

07.06.2018 - Bratislavské Nové Mesto pokračuje v skvalitňovaní prístupu občanov k informáciám. Najnovším krokom je zlepšenie online aplikácie na zverejňovanie zmlúv, faktúr a objednávok. „V rámci projektu rozvoja elektronických služieb sme chceli, aby Novomešťania mohli byť rýchlo, presne a detailne informovaní o zverejnených objednávkach, zmluvách, faktúrach v mestskej časti,“ vraví starosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Rudolf Kusý. Odteraz môže verejnosť využiť možnosť odberu noviniek o zverejnených dokumentoch na stránke zverejnovanie.banm.sk priamo do e-mailovej schránky.
Druhým novým nástrojom je využitie technológie RSS (Really Simple Syndication), ktorá má za úlohu informovať záujemcu o novinkách na stránke bez toho, aby ju záujemca o informácie musel navštíviť. Hneď ako na stránke pribudne nová zmluva, faktúra, objednávka či verejné obstarávanie, automaticky odošleRSS čítačke informáciu o tom, čo sa na stránke zmenilo. Bratislavské Nové Mesto pred časom prijalo balík 80 opatrení s cieľom posilniť transparentnosť, zlepšiť hospodárenie pri verejnom obstarávaní, efektívnejšie fungovanie samosprávy a zabezpečiť férové prostredie pre všetkých, ktorí so samosprávou prídu do kontaktu. V roku 2016 sa stalo štvrtým najtransparentnejším mestom na Slovensku.
Vyplýva to z posledného rebríčka „Otvorená samospráva“, ktorý zverejnila mimovládna organizácia Transparency International Slovensko. Odborníci hodnotili u stovky najväčších slovenských miest viacero oblastí: prístup k informáciám, účasť verejnosti na rozhodovaní, verejné obstarávanie, rozpočet, dotácie, etiku a konflikt záujmov či územné plánovanie a stavebný úrad.


Vytvorené: 07.06.2018 14:51, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore