Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Nové Mesto nasadí na sneh a ľad opäť ekologický posyp

Nové Mesto nasadí na sneh a ľad opäť ekologický posyp
07.02.2018 - Bratislavské Nové Mesto bude aj túto zimu čistiť svoje parky, chodníky a cesty ekologicky. Proti snehu a ľadu má pripravené dostatočné zásoby špeciálnej ekologickej horniny zeolit, ekologickej soli či kamennej drviny.
 
„Našou prioritou pri zimnej údržbe bude opäť maximálna šetrnosť voči životnému prostrediu. Uplynulú zimu sme ako prvá samospráva začali na posyp využívať rozdrvenú horninu zeolit, ktorá pôde neškodí, naopak, má prospešné účinky. Osvedčila sa, opäť ju preto využijeme najmä pri čistení parkov a popri zelených plochách,“povedal starosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Rudolf Kusý. Na rozdiel od bežnej technickej soli, ktorá znehodnocuje aj stromy, sa zeolit v pôde rozpadne bez negatívnych dôsledkov pre zeleň. Rovnako neupcháva kanalizáciu a kanalizačné vpuste ako napríklad štrk alebo piesok, keďže sa vo vode postupne rozpúšťa.
 
Novomestský EKO-podnik VPS, ktorý zabezpečuje v mestskej časti zimnú údržbu, má na zimu vo svojich skladoch pripravených približne 300 ton posypových materiálov. „Ich kombinácia rozširuje možnosti zimnej údržby, výhodná je z ekologického aj ekonomického hľadiska,“ dodáva riaditeľ EKO-podniku Róbert Molnár.
 
Okrem posypových materiálov je na zimné upratovanie komunikácií 3. a 4. triedy v Novom Meste pripravený aj personál a technika EKO-podniku VPS. V pohotovosti bude päť viacúčelových vozidiel, traktor s radlicou, štyri nakladače na odvoz snehu. Na údržbu chodníkov v parkoch, verejných priestranstiev, nadchodov schodov, ale aj priestorov lanovky na Kolibe sú k dispozícii viaceré sypače s pluhom, malotraktor, motorové frézy na sneh, snežný skúter a potrebné ručné náradie.
 
Pre obyvateľov je na telefónnom čísle 0911 455 077 k dispozícii nepretržitá dispečerská služba.
 


Vytvorené: 20.03.2018 10:50, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore