Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Nové Mesto dokončilo kompletnú obnovu parku na Ľudovom námestí

Nové Mesto dokončilo kompletnú obnovu parku na Ľudovom námestí
15.10.2018 - Park na Ľudovom námestí v bratislavskom Novom Meste dostal novú podobu. Mestská časť v týchto dňoch ukončila jeho kompletnú rekonštrukciu. „Náklady na revitalizáciu parku dosiahli 240 tisíc eur,“ informoval starosta Nového Mesta Rudolf Kusý s tým, že mestská časť sa uchádza o prostriedky z Operačného programu Kvalita životného prostredia, vďaka ktorým by z externých zdrojov mohlo byť uhradených približne 140 tisíc eur.
Podoba rekonštrukcie vzišla z diskusie s miestnymi obyvateľmi. Rekonštrukcia je konzervatívna, zohľadňuje doterajší ráz parku. V parku bol osadený nový mobiliár v podobe lavičiek umiestnených prevažne v blízkosti fontány a odpadkových košov. Pribudlo osvetlenie, namiesto tmavého asfaltu svetlá prírodná dlažba. Keďže v blízkosti parku boli kontajnerové stojiská, ktoré boli často zdrojom neporiadku, na okraji parku vzniklo uzamykateľné stojisko so zelenou strechou a zvislou zelenou stenou obrastenou popínavými rastlinami.
AJ vzhľadom na meniace sa klimatické podmienky viacero výsadieb stromov v posledných rokoch skončilo ich vyschnutím. Preto bola v parku vymenená pôda, vysadené boli odolnejšie stromy a park je zalievaný takmer stále vďaka mikrozalievaniu. Park bol zrekonštruovaný s vodozádržnými opatreniami tak, aby voda v parku zostala a nestekala do kanalizácie a nezostala nevsiaknutá viac ako 48 hodín.
Zrekonštruovaná fontána v parčíku zaujme najmä večer, kedy vynikne jej farebné osvetlenie. Špeciálne podlahové svietidlá budú zapustené aj do dlažby v blízkosti lavičiek. V blízkosti parku boli doteraz voľne umiestnené kontajnery na komunálny odpad. Po novom pribudne kryté kontajnerové stojisko, ktoré od parku opticky oddelí popínavá zeleň.
Za posledné štyri roky je to šiesty park, ktorý sme obnovili. A zároveň pripravujeme dva ďalšie, ktoré chceme spraviť budúci rok,“ informoval starosta Rudolf Kusý


Vytvorené: 15.10.2018 13:45, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore