Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Máte opäť otvorené? Potešte susedov dobrou správou a pozvite ich na nákup

Máte opäť otvorené? Potešte susedov dobrou správou a pozvite ich na nákup
04.05.2020 - Drobným živnostníkom, remeselníkom, či obchodníkom opatrenia proti šíreniu korona vírusu znemožnili alebo veľmi sťažili prácu. O to viac nás teší, keď im situácia postupne dovoľuje znovu otvoriť a poskytovať služby. Chceme pomôcť novomestským prevádzkam čo najskôr oživiť činnosť a rozbehnúť podnikanie. Týka sa to aj vašej prevádzky? Dajte nám o sebe vedieť na e-mailovej adrese hlas@banm.sk.

Konečne pohárik voňavej kávy!
Mnohí sme si zvykli na dúšok povzbudzujúceho nápoja, či už ráno cestou do práce alebo po dobrom obede. Tá chvíľa oddychu a „dovolenkárskej“ atmosféry nám nesmierne chýba. Našťastie, prvé lastovičky ohlasujú lepšie časy. Na kávičku a croissant, osviežujúce nealko alebo pohár prosecca sa môžete opäť zastaviť v kaviarni Vespa na Vajnorskej ulici 78 (neďaleko križovatky s Bajkalskou). Otvorené majú od pondelka do nedele, od 9. do 18.30 h.

S obľúbenými topánkami sa nemusíte rozlúčiť
Na rohu ulice Za kasárňou a Hálkovej (Hálkova č. 4) nájdete obuvnícku dielňu pána Jaroslava. Promptne vymení opätky, obnoví švíky, no nebojí sa pustiť ani do zložitejších opráv, aby vašim topánkam či koženej kabelke predĺžil život. „Otvoril som, no zákazníci o tom ešte nevedia, a tak ich počas dňa obslúžim pomerne málo,“ povedal. Dielňa je zatiaľ otvorená od utorka do štvrtka v čase od 10. do 15. h., neskôr chce hodiny predĺžiť. Informovať sa, prípadne dohodnúť si iný čas, môžete na tel. čísle 0910 561 056.
ob3

Zákazníkov opäť víta predajňa nábytku
Slovenský nábytok na mieru nájdete v predajni NESIA na Vajnorskej 98/A. „Väčšinu sortimentu vyrábame na objednávku a prispôsobujeme ho na mieru našim zákazníkom,“ hovorí obchodná riaditeľka Monika Varcholová, „pre väčšinu z nich je dôležitá možnosť osobného stretnutia a prediskutovanie potrieb v našej vzorkovni.“ Všetkých potešilo, že je to opäť možné od 9.30 do 18. hod, viac informácií radi poskytneme na čísle 0911 574 774.
ob4

Chutné a domáce
Pekáreň Lebans na Vajnorskej 64 otvorila len nedávno. Aj keď počas pandémie nemusela zavrieť, mnohí Novomešťania ju ešte nepoznajú a stíchnuté ulice obchodu nepomohli. Nájdete tu kváskový chlieb, výborné domáce koláče, medzi nimi aj bezlepkové. Poctivé mliečne výrobky dovážajú zo Zázrivej a z dedinky Selce pri Banskej Bystrici. Obchodík je otvorený od 6.15 do 17.15 hod.
ob5

Leto bez zmrzliny by nebolo letom!
Keď sa život vracia do normálnych koľají, máločo nás poteší tak, ako radosť z pochúťky, ktorú si môžeme dať na ulici. Malých aj veľkých maškrtníkov láka aj stánok s jadranskou zmrzlinou na Riazanskej ulici. Otvorený je od pondelka do nedele, od 11.30 do 20. hodiny. Zastavte sa, neobanujete!

Je vo vašom susedstve stánok, obchodík, či prevádzka kvalitných služieb, ktoré negatívne ovplyvnila pandémia a chcete ich v ťažkých časoch podporiť? Na adresu hlas@banm.sk môžu poslať základné informácie o svojej ponuke a otváracích hodinách, prípadne aj fotografiu prevádzky.

Jana Škutková, Hlas Nového Mesta


Vytvorené: 06.05.2020 10:42, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore