Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Máte negatívny výsledok testu? Oddnes pre vás prestáva platiť zákaz vychádzania

Máte negatívny výsledok testu? Oddnes pre vás prestáva platiť zákaz vychádzania
02.11.2020 - NEGATÍVNI
Pre všetkým, ktorí sa zúčastnili víkendového testovania na Covid-19 a mali negatívny výsledok, dnešným dňom prestáva platiť vládou nariadený zákaz vychádzania. Pohybovať sa môžete prakticky bez obmedzení, pre prípad kontroly (napr. zo strany zamestnávateľa, polície, či v obchode) však majte pri sebe vždy certifikát o negatívnom výsledku testu, ktorý vám vystavili cez víkend na odbernom mieste. Nie kópiu, či napr. fotku certifikátu v mobile – ale vystavený originál. Pravidlá kontroly špecifikuje Úrad verejného zdravotníctva SR vo vydanej vyhláške: https://www.uvzsr.sk/docs/info/ut/vestnik_ciastka_12_2020.pdf
Naďalej až do odvolania však aj pre negatívnych zostávajú zatvorené niektoré prevádzky – interiér reštaurácií (zákaz konzumácie vo vnútri prevádzky), kiná, divadlá fitnes centrá, wellness, kúpaliská, či aquaparky.
Aj s negatívnym testom pre vás naďalej platí povinnosť nosiť rúško v interiéri aj exteriéri. Dodržiavajte dvojmetrové odstupy a prísnu hygienu.

POZITÍVNI
Ak ste mali pozitívny výsledok testu, platí pre vás povinnosť 10-dňovej karantény. Informujte o tom neodkladne svojho lekára (e-mailom, telefonicky, SMS) a všetky osoby, s ktorými ste boli v úzkom kontakte (najmä osoby žijúce v spoločnej domácnosti) do dvoch dní pred odberom. Pre tieto osoby rovnako platí povinnosť 10-dňovej karantény.

NEOTESTOVANÍ
Čo v prípade, že ste sa nezúčastnili testovania? V zmysle uznesenia vlády SR zo dňa 28. októbra 2020 pre vás v termíne 2. až 8. novembra 2020 (pondelok-nedeľa) v čase od 5:00 do 1:00 nasledujúceho dňa platí zákaz vychádzania.
Absolvovať môžete len cestu v nevyhnutnom rozsahu za účelom obstarania nevyhnutných základných životných potrieb (nákup potravín, liekov a zdravotníckych prostriedkov, hygienického tovaru, kozmetiky a iného drogériového tovaru, krmív a ďalších potrieb pre zvieratá, zabezpečenie starostlivosti o deti, zabezpečenie starostlivosti o domáce zvieratá, doplnenie pohonných hmôt) do najbližšej maloobchodnej predajne od miesta bydliska a cesta späť.
Cesta do práce nie je umožnená, pre testovaných neplatí ani možnosť tzv. pandemickej „péenky“.

Ďalšie informácie, ako postupovať, nájdete na vládnych stránkach: https://korona.gov.sk/, https://www.somzodpovedny.sk/

 


Vytvorené: 02.11.2020 09:28, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore