Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Ing. Štefan Beleš, konateľ spoločnosti CRESCO Group, a. s.

Ing. Štefan Beleš
Narodil sa v Bratislave. Po gymnaziálnych štúdiách sa prihlásil na Vysokú školu ekonomickú v Bratislave, Fakultu riadenia, ktorú úspešne ukončil v roku 1981. Ako absolvent VŠE začal pracovať v podniku zahraničného obchodu Polytechna Bratislava v oblasti realizácie zahraničnej investičnej činnosti. V rokoch 1986 až 1990 pôsobil v tejto oblasti v zahraničí, v Líbyi.

V roku 1992 sa stal spoluzakladateľom spoločnosti CRESCO, ktorú postupne vybudoval. Pod jeho vedením sa firma za 15 rokov stala významnou spoločnosťou v oblasti investícií do nehnuteľností. Po celom Slovensku vybudovala množstvo stavieb prevažne určených na bývanie, od rodinných domov na kľúč cez bytové domy po budovy s apartmánovým ubytovaním. V našej mestskej časti okrem výstavby bytového komplexu KRAMER so 120 bytmi na Kramároch mala developerská spoločnosť pod vedením Štefana Beleša vplyv aj na architektúru a urbanizmus.

Odhodlala sa premeniť plochu zastávok prímestskej dopravy na Bajkalskej ulici výstavbou obytného komplexu Tri veže, ktorý sa svojím riešením nezmazateľne zapísal medzi významné stavby Bratislavy. Okrem toho spoločnosť Cresco Group úspešne spolupracuje s mestskou časťou.

Jeho významná práca sa oceňuje Cenou mestskej časti Bratislava-Nové Mesto za rok 2009..


Vytvorené: 29.12.2009 21:26, Solutions Aglo
Hore
Hore
Hore