Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Gratulujeme našim gymnastkám! Juniorky zo ZŠ Za kasárňou obhájili titul majsteriek Slovenska, mladšie žiačky získali bronz

29.03.2017 - Športová gymnastika v škole Za kasárňou má nielen dlhoročnú tradíciu, s novou dorastajúcou generáciou sa jej črtá aj úspešná budúcnosť. 25. marca sa dievčatá pod vedením skúsenej trénerky Hany Mokošovej zúčastnili na Majstrovstvách Slovenska v gymnastickej súťaži družstiev TeamGym. Juniorky podali vynikajúci výkon a obsadili 1. miesto, čím obhájili titul z minulého roka. Výborne si počínali aj mladšie dievčatá, v kategórii žiačok vybojovali 3. miesto v konkurencii deviatich slovenských družstiev.
V prvej polovici marca sa gymnastky zo školy Za kasárňou zúčastnili aj Medzinárodného festivalu pohybových skladieb v Trnave. Jeho cieľom je prilákať všetky vekové kategórie k pravidelnému športovaniu a ukázať, že gymnastika je dostupná aj pre bežnú populáciu. Novomestské družstvá junioriek aj žiačok tu v konkurencii vyše 400 účastníkov z celého Slovenska získali bronzové medaily.