Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Dostanem prednosť, prečo nebude testovanie „z auta", kedy mám prísť na test? Odpovedáme na najčastejšie vaše otázky

Dostanem prednosť, prečo nebude testovanie „z auta", kedy mám prísť na test? Odpovedáme na najčastejšie vaše otázky
28.10.2020 - V súvislosti s blížiacim sa celoslovenským testovaním obyvateľov na Covid-19 dostávame od vás viacero otázok, na ktoré vám priebežne odpovedáme. Pre lepšiu informovanosť vám prinášame odpovede na najčastejšie z nich aj tu: 

Som mamička s malým dieťaťom, zdravotne znevýhodnený, alebo senior. Budem mať pri testovaní prednosť?
O uprednostnení priamo na odbernom mieste môžu rozhodnúť pracovníci ministerstva obrany. Aj touto cestou chceme poprosiť o ohľaduplnosť pri prípadných zmenách v poradí testovaných. Dajme prednosť tým, ktorí môže mať problém pri dlhšom čakaní na testovanie. Ďakujeme!

Bude sa dať v Novom Meste testovať aj „z auta“?
Mestská časť do poslednej chvíle hľadala možnosti aj pre testovanie „z auta“, žiaľ, napriek našej maximálnej snahe takéto miesto v Novom Meste nebude. Využiť však môžete „drive-in“ odberné miesta v susedných mestských častiach. Ďakujeme za pochopenie!

Dostanem informáciu, kedy mám prísť na konkrétne odberné miesto?
Nie, pri testovaní nebudeme volať ľudí podľa abecedných zoznamov, či ulíc na konkrétny čas. Otestovať sa môžete dať v ktoromkoľvek čase, ktorý vám vyhovuje a na ktorom odbernom mieste. Počas celého víkendu budeme na webovej stránke http://www.banm.sk, facebookovom profile mestskej časti http://www.facebook.com/banovemesto/ a prostredníctvom mobilnej aplikácie NOVÉ MESTO BRATISLAVA priebežne zverejňovať informácie o približnej čakacej dobe na odberných miestach.

Čo si mám vziať so sebou na odberové miesto?
Dospelá osoba občiansky preukaz, dieťa kartičku poistenca. Nezabudnite si rúško, bez ktorého nebude povolený vstup do priestoru.


Vytvorené: 28.10.2020 15:45, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore