Verzia pre slabozrakýchKlasické zobrazenie | Kontakty | RSS | Verzia pre tlač | English
Hore

Na internete sa rodí nová podoba parku na Račku

09.12.2011 - Záujem o budúcnosť jedného z najobľúbenejších parkov – na Račianskom mýte – prerástol hranice Nového Mesta, ale aj Bratislavy. Dôkazom je špeciálna webová stránka racko.banm.sk, ktorú mestská časť spustila len pred dvomi mesiacmi.
Za ten čas sa na nej rozprúdila diskusia a hlasovanie za architektonické návrhy riešení, ktoré vypracovali študenti Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.
Stránka má za sebou viac ako 12-tisíc zobrazení, otvorilo si ju vyše 3-tisíc unikátnych návštevníkov.
Stránku navštevujú nielen Novomešťania a ostatní Bratislavčania, ale aj ľudia z iných slovenských miest. „Je to dôkaz, že ľuďom na novom vzhľade populárneho parku skutočne mimoriadne záleží. Pozorne čítame ich komentáre, pripomienky a návrhy a inšpirujeme sa nimi,“ ubezpečuje starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý.
Práce študentov a podnety občanov budú východiskom pre finálny návrh novej podoby parku, ktorý vypracuje profesionálna architektonická kancelária. Mestská časť ju vyberie vo verejnej súťaži. „Chceme, aby sa park po revitalizácii stal pre všetkých príjemným miestom na relax, stretnutie s priateľmi či športovanie,“ hovorí starosta Rudolf Kusý.
Okrem webovej stránky si občania môžu jednotlivé študentské vizuály prezrieť aj v budove Miestneho úradu Bratislava-Nové Mesto na Junáckej ulici č. 1. Sprístupnené sú počas pracovných dní v čase úradných hodín. Svoje podnety môžu návštevníci zapísať priamo na mieste.
V študentských návrhoch sa objavili viaceré nové prvky v parku ako napríklad malý amfiteáter, minigolfové ihrisko, či umelá lezecká stena. Študenti mali pri spracovaní svojich nápadov maximálnu voľnosť, ich návrhy však nie sú pre mestskú časť záväzné. Projekt revitalizácie bude musieť zohľadňovať prioritnú podmienku novomestskej samosprávy – zachovanie zelene v parku na minimálne súčasnej úrovni. Webová stránka a výstava nadväzujú na septembrovú prezentáciu a verejnú diskusiu, ktorú mestská časť zorganizovala priamo v parku na „Račku“. Pri financovaní jeho revitalizácie sa počíta aj s peniazmi z Európskej únie.


Vytvorené: 25.04.2013 08:27, Borčin Ján
Hore
Hore
Hore